nohu 07.12.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

tere!

Minu 2,5 aastasel tüdrukul hakkas pea kuu aega tagasi nohu ja kui nohu hakkas justkui ära kaduma siis algas köha.kopsus olid hingamis kahinad ja arst määras rohu.mingiks ajaks köha kadus ja läksime uuesti lasteaeda.mingi aja pärast kordus jälle kõik uuesti.käisime jälle arsti juures,tegime kopsu pildi mis näitas pronhiit ja jälle ravima.köha kadus ja laps tundub terve mida ka arst kinnitas. minul aga ikkagi kahtlus et miski pole korras. nimelt tuli palavik mis kesti 2 päeva ja peale ka veel natsa palavik kadus seniks kui rohi mõjus.aga saime lahti pAlavikust:) aga mulle tundub et tüdrukul on ninas nohu või ma ei tea mis seal on,vahel ka natukene köhib ikkagi aga väga harva. ((tatti välja ei tule )õhtul kui magama jääb ja öösel norskab nii mis hirmus.milles asi?? enne ta ei norsanud nii hirmsasti.
homsest jälle lasteaeda ja ma kardan et nii kui natukenegi tuult saab hakkab jälle kõik otsast peale:( Andke nõu mida teha,kas minna ikkagi uuesti perearsti juurde (lastearsti juurde vaja ju saatekirja) kuigi väliselt tundub lapsega kõik korras olevat

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Lasteaias käivad lapsed saavad sageli köha ja nohu oma rühmakaaslastelt lasteaias. Nagu ma kirjast aru saan, on vahepeal laps terve st ta paraneb ühes haigusest ja lasteaeda minnes jääb jälle haigeks. Sellisel juhul on kõige õigem laps mõneks ajaks lastaiast koju jätta. Kahjuks ei ole teaduslikud uuringud näidanud, et vitamiinid, ravimtaimede preparaadid või ravimid aitaksid vältida külmetushaigustesse nakatumist. Tähtis on korralik toitumine ja värskes õhus viibimine ning rahvarohkete kohtade vältimine. Isiklikult usun küüslaugu heasse toimesse külmetushaiguste ennetamisel.
Kui köhaga koos kaasneb vilistav hingamine või hingamisraskus ja köha kestab järjest üle kahe nädala, soovitan kindlasti allergoloogi konsultatsiooni.
Norskamine tekib siis, kui ninahingamine on takistatud: näiteks nohu ja turse või adenoidide suurenemise tõttu.
Kui laps peaks uuesti haigestuma, pöörduge kindlasti perearsti poole, kes otsustab lapse edasise uurimise vajalikkuse üle.

Parimate soovidega,
Tiia Voor