Adenoid 09.09.15 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Lapsel on eemaldatud adenoid Mai kuus 2015a, pärast operatsiooni ta hakkas teistmoodi rääkima. Kui laps terve ja ei ole nohu ta räägib nii nagu tal on nina kin nine ja ma kuulen et talle mõnikord raske öelda mõned sõnad. Juunis tal oli mädane angiin,juulis nädala jooksul nohu ja augustis sama moodi nagu juulis. Aga nüüd on nii nädal aega nohu siis teine nädal ei ole ja kõik uuesti. Miks nii tihti nohu võibolla (MUlle öeldi et pärast operatsiooni nohu lõppeb) ja mikes laps juba Neli kuud räägib läbi Nina? Kui laps magab siis tema suu on kinnine ja Nina ilusti hingab.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kui ninakinnisus püsib pärast adenoidi eemaldamist, siis palun pöörduge uuesti kõrva-nina-kurgu-arsti vastuvõtule.
Pärast adenoidilõikust võib nohu vähem ja lühemat aega olla, aga päris ilma nohuta ükski laps ei ole. ilmselt on nohu põhjuseks viirus, mida võib väikelapsel olla iga kuu. Ka võib pikaajalist ninakinnisust tekitada allergia.

Lugupidamisega,
Tiia Voor