Beebi köha ja nohu 28.03.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Minu 2 aastasel lapsel diagnoositi bronhiit. Samas on mul veel 5 nädalalne beebi, kellel on nohu ja rögane köha. Olen tilgutanud rinnapiima ninna, aga kuidagi ei taha see nohu kaduda. Kuidas aga ravida seda rögast köha. Hetkel ei ole võimalik arstile minna ning küsingi Teie käest nõu.

Ette tänades
Asta

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Imikutele ei sobi enamus nohu ja köharohtudest. Ainuke, mida peale rinnapiima ninna võiks tilgutada, on füsioloogiline lahus (nõrk soolalahus ehk 0,9% NaCl), mis on apteekides müügil ja köha korral sobiks Prospan (luuderohi) või Robitussin Junior (tüümian). Kui köha püsib, oleks vaja pöörduda perearstile.
Lugupidamisega
Heli Grünberg