9.k. laps aina haige. 11.05.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Kirjutasin teile siin 1,5 näd. tagasi ( Minu 9-kuusel lapsel on olnud nohu juba 3-k. saadik. Märtsis olime kogu perega gripis, siis jäi haigeks ka tema. Kõrvade pärast on ta saanud ab.-kuuri 4 k, 6k..jne ). Soovisite siis teada ka tema kaaluiivet - sündides 2890 ja 48 cm, 8k.- 9200 ja 70 cm ( viimane kuu ei mõõtnud haiguste pärast) . need kõrvapõletikud ei ole onud mädased. Nii et ilmselt oleme me siiski pidevate viiruste küüsis.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Pikkus ja kaal on kasvukõveral kenasti normis. Tõenäoliselt on laps sage viirusinfektsioonide põdeja. Kui üldse mingitest piiridest rääkida, siis selles vanusgrupis loetakse tavaliseks viirusinfektsioonide põdemist 8-9 korda aastas (nohu-köhatõbi, raskeid põdemisi või mädainfektsioone ei ole). Rasket immunsüsteemi häiret küll ei tundu olevat, ta ei põe infektsioone raskelt või mädainfektsioone ning kasvab normaalselt.
Parimate soovidega
Heli Grünberg