9-kuune laps kogu aeg haige 30.04.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Minu 9-kuusel lapsel on olnud nohu juba 3-k. saadik. Märtsis olime kogu perega gripis, siis jäi haigeks ka tema. Kõrvade pärast on ta saanud ab.-kuuri 4 k, 6k.. Märtsist jäi talle püsima väike palavik ( 37, 37,2), aprillis olime jälle kõik haiged, siis lõi ka tema palaviku kõrgemaks. Arst diagnoosis bronhiidi. Ta sai jälle ab-d. Väike palavik aga püsis ka peale 10 p. ab kuuri. Kopsud olid siis puhtad, arst lubas õue. Kaks päeva peale kuuri lõpetamist lõi jälle üle 39 palaviku. Arst vaatas, et nüüd jälle kõrvad punased ja saatis haiglasse. Olime 6 päeva haiglas - tehti pissiproov (ok), kurgu ja tatikülv (ok), kõrvad olid veidi põletikulised, kopsupilt ( ok), veri oli päris korrast ära, sai veeni 6 päeva ambitsiliini süste iga 6 t. tagant. Veri oli täitsa korras, kui meid välja lasti. Ja 2 päeva pärast haiglat lõi jälle 38, 5 palaviku. Nohu on uue hooga tagasi, seest ragiseb tatist, köhatab. Allergia? Millest võib see kõik olla ja kaua see kõik jätkub? Loomulikult kontsulteerin ma ka oma lasteasrstiga kogu aeg, aga tahaksin teie arvamust ka.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Kirjelduse järgi tundub, et iga kord on õnnestunud uus viirusinfektsioon saada. Kuni kooliminekuni on nii hingamisteede limaskestal kui ka seedetrakti limaskestal väge kaitsekehi. Ei selgu, kas 4k, 6 k ja viimati oli mädane keskkõrvapõletik või mitte. Kui need kõrvapõletikud on olnud mädased, vajaks laps immuunsüsteemi uuringuid. Allergiat ei tundu praegu küll nende sagedaste põdemiste taga olevat. Veel huvitaks, milline on olnud lapse kaaluiive ja pikkuskasv. Vahel harva võib sagedaste hingamisteede põletike varjus olla ka haigus, millega kaasnevad sagedased bronhiidid. Sel juhul aga oleks häiritud ka lapse kasvamine.

Lugupidamisega
Heli grünberg