7AASTASE PISSIMIS PROBLEEM. 23.04.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

TERVIST.LUGU SELLINE,ET LAPSEL ON PISSI HÄDA JA PEALE PISSIMIST,KUI POTILT TÖUSEB,ON SELLINE TUNNE NAGU IKKA PISS VOOLAKS. OLEN MÖELNUD,ET PROBLEEM VÖIB OLLA NÄRVIDEST AGA PEREARST SOOVITAB MEIL NIIKAUA POTIL ISTUDA,KUI ENAM PISS EI TILGU,MUL ON VÄGA RASKE ARU SAADA KAS TEGEMIST VÖIKS OLLA PSYYHILISE KÖRVALE KALDEGA,VÖI MIS PEAKS ETTE VÖTMA? SOOJASID ISTEVANNE OLEME JUBA KORDUVALT TEINUD. AGA EI OLE TULEMUSI ANDNUD. TEID ETTE TÄNADES MURELIK EMA.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Põhjusi võib olla mitu. Andmeid on vähevõitu ja tahaks veel mitmeid täpsustusi lisaks küsida. Kas laps on pidevalt märg, kas ta märgab ka öösel voodit? Kui ei ole pidevalt märg, kui tihti pissib? Sellest ülevaate saamiseks tuleks paar päeva üles märkida, mitu korda laps pissib ööpäevas ja ära mõõta, kui suured on uriiniportsud (urineerimisgraafik). Nende andmete alusel saab otsustada, milline on põie maht. Neeru, põit oleks vaja vaadata ultraheliga. Siis selgub ka, kas jääb pärast pissimist jääkuriini põide. Kokkuvõtteks -last on vaja konsulteerida laste neeruhaiguste arstiga (nefroloog). Tartu Lastekliinikus dr. A. Traat, registratuur 7 319 508. Tallinna Lastehaiglas dr. Ü. Toots, registratuur 6 977 200. Kaasa oleks vaja võtta urineerimisgraafik.
Head tervist soovides
Heli Grünberg