Rinnalaps nutab 12.04.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Viimased paar päeva on laps rinnal rahutu ja nutab. Muidu rahulik laps aga rinnast sööma hakates hakkab nutma. Tõmbab paar sõõmu ja kisa lahti. Miks? Ei ole ma söönud vürtsikaid toite, seetõttu rinnapiima maitsel ei tohiks midagi viga olla.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Üks põhjusi, miks imik rinnal sööma hakates varsti nutma hakkab, on sooltes tekkiv spasm, lihaste reflektoorne kokkutõmme. Miks see mõnedel imikutel tekib, polegi veel päris selge. Mõne aja pärast imik rahuneb ja jätkab söömist. Teine võimalik põhjus on toidu tagasitulek maost söögitorru e. refluks. Selle põhjuseks on söögitoru alumise sulgurlihase ebaküpsus, mis lapse kasvades väheneb. Kui probleem püsib on vaja last lastearstiga konsulteerida.

Parimate soovidega
Heli Grünberg