lapse madal kaal 08.01.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

1. a. 11k. lapse kaal on 9,7kg. Pikkus 86 cm. Kas on vaja midagi ette võtta ja kui on, siis mida. Praegune perearst nõu ei oska anda.
Laps sündis enneaegsena ja madalakaalulisena. Söögiisu on suhteliselt halb. Söödud toidu kogused väikesed, erandiks hommikusöök. Enne sööki mahlu ei joo. Jooki pakun üksnes söögi ajal või peale sööki ja siis peamiselt piima, keefiri või vett. Muidu on laps rõõmsameelne ja aktiivne.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Vajaksin eelnevaid kasvuandmeid (peaümbermõõt, pikkus, kaal) ja lapse sünniandmeid- nt. mitmendal rasedusnädalal sündis, pikkus, kaal sünnil jt.
Kui olete Lõuna-Eestist, tulge palun vastuvõtule. Registratuur tel. 7 319 508.
Parimtate soovidega Heli Grünberg