Beebi hemoglobiin 11.02.11 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Kui kõrge peaks olema 9kuuse beebi hemoglobiin? Kas hemoglobiinitase 111 on beebil liiga madal või normaalne? Sööme iga päev liha, mis oleks veel mis vajadusel tõstaks lapsel hemoglobiini ja mitu söögikorda peaks olema sellises vanuses beebil? Oleme tüdruk, kaaluks 10310, pikkus 74. Ette tänades!

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Hemoglobiini väärtus 7k -1a lapsel peaks olema 111-141 g/l. Liha on peamine rauaallikas, rauda on aga vaja hemoglobiini sünteesiks. Rauaallikateks on punane liha, veretoidud, maks, muna, oad, spinat jt rohelised köögiviljad. Lihast imendub ca 20% rauast, aga taimsetest toitudest vaid 5%. Laps peaks sööma iga päev punast liha, sest see on põhiline ja eakohane rauaallikas. )-kuune laps peaks saama 200-300 g lisatoitu ja ca 700 ml rinnapiima või piimasegu. Päevas võiks olla 5 söögikorda - varahommikul rinnapiim (rp)/toidusegu, hommikul puder + rp, lõunaks köögiviljapüree lihaga + rp, õhtuks näiteks puuviljapüree + rp ja ööuneks rp. Teie lapse kaal ja pikkus vastavad normidele.

Lugupidamisega,
Tiia Voor