Rinnapiimaasendaja 08.01.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere dr Grünberg. Minu 4-kuune beebi on nüüdseks Piltti toidul (u 1 kuu). Probleem aga selles, et lapsel on kaka rohekaskollane (aegajalt ikka kollane ka). Muidu talub toitu hästi. Gaase pole ja nahk ka puhas. Kas see värv võib olla talumatuse põhjus? Laps muidu terve. Kas on põhjust proovida seetõttu mõnd muud rpa-t? Tänan.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Kirjelduse järgi pole praegu muretsemiseks põhjust. Õhu käes võib ka algselt kollakas roe kergelt rohekaks muutuda. Kui pole rohkelt lima, algselt kohe rohelist värvi, roojamine pole sagenenud ja imik on rõõmus, võtab kaalus hästi juurde ja nahk on puhas-jätkake julgelt Piltti andmist!

Edu!
Heli Grünberg