KURGUMANDLITE EEMALDAMINE 30.10.03 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

MINU 4,5 AASTANE LAPS ON PÕDENUD 5 ANGIINI.KUIDAS SAAKS KINDLAKS TEHA KAS TEMA KURGUMANDLITEL ON MINGIT KAITSVAT FUNKTSIOONI VÕI TULEKS KASUKS NENDE EEMALDAMINE?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Kui laps tõepoolest põeb sageli angiine, tuleb koos kõrva-nina-kurguarstiga otsustada mandlite saatus. Kurguarst otsutab ka selle järgi, kuidas lapse mandlid välja näevad. Niisugust analüüsi, mis näitaks, kas mandlitel on veel kaitsvat funktsiooni, otseselt ei ole. Mandlite eemladamist kaalutakse, kui laps põeb sageli angiine ja mandlid on põletikulised.
Lugupidamisega Heli Grünberg