3-aastasele lapsele korduvantibiootikumide andmine 25.03.09 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

olen väga mures oma peagi ( 24.05 ) 3-aastaseks saava tütrekese pärast. Lapsel on juba 1 aastaseks saamisest alates olnud 4 x mädane kurgumandlite põletik ja nüüd kõrvapõletik, millele kirjutati jällegi antibiootikumid. Kokku olen oma lapsele andnud juba 5 x antibiootikume ( 3x Klacid'i, 1x Ospeni ja sel korral Amoksiklav.)Kurgust on võetud 2x kurgulima proovi, aga midagi ei leitud.
Kui palju võib üldse nii väikesele lapsele väga kangeid rohtusid anda? Olen kuulnud, et eelkõige kahjustab see hambaid?

Ette tänades,

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Mädase kurgumandlite põletiku või keskkõrvapõletiku ravi on antibiootikumid. Kui kindlasti on tegemist mädase protsessiga, siis peab ravima just antibiootikumiga.
Antibiootikumid, mida Teie laps on saanud, ei kahjusta lapse hambaid. Vanasti kasutati tetratsükliini ja see tõepoolest muutis hambad kollaseks. Tänapäeval kasututavad antibiootikumid ei kahjusta hambaid.

Lugupidamisega,
Tiia Voor