Kurgumandlite eemaldamise vajalikkus 11.01.18 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Lapsel on planeeritud kurgumandlite eemaldamise operatsioon. Viimasel aastal ei ole kurk haige olnud, viimati 2016 aasta kevadel. ASO proov oli ka korras. Mandlid on küll suurenenud, aga tal ongi nad sellised olnud koguaeg. Küsimus ongi selles, et kas ainult mandlite suuruse pärast on näidustatud nende eemaldamine? Operatsioon on juba nädala aja pärast.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kurgumandlite eemaldamise vajalikkuse üle otsustab kõrva-nina-kurgu arst. Ainult suurus ei ole eemaldamise näidustuseks, välja arvatud juhul kui mandlid põhjustavad hingamisraskust. Kui aga eemaldamise otsus on tehtud, siis tõenäoliselt leidis arst, et mandlid on põletikulised ja vajavad eemaldamist. Krooniline põletik ei pruugigi mingeid haigusnähte anda, kui aga mandlites on põletik ja see mõjub organismile halvasti.

Lugupidamisega,
Tiia Voor

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

3-aastasele lapsele korduvantibiootikumide andmine

Tere,

olen väga mures oma peagi ( 24.05 ) 3-aastaseks saava tütrekese pärast. Lapsel on juba 1 aastaseks saamisest alates olnud 4 x mädane kurgumandlite põletik ja nüüd kõrvapõletik, millele ...

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Mädase kurgumandlite põletiku või keskkõrvapõletiku ravi on antibiootikumid. Kui kindlasti on tegemist mädase protsessiga, siis peab ravima just antibiootikumiga.
Antibiootikumid, ...

Loe edasi

KURGUMANDLITE EEMALDAMINE

MINU 4,5 AASTANE LAPS ON PÕDENUD 5 ANGIINI.KUIDAS SAAKS KINDLAKS TEHA KAS TEMA KURGUMANDLITEL ON MINGIT KAITSVAT FUNKTSIOONI VÕI TULEKS KASUKS NENDE EEMALDAMINE?

Vastas dr Heli Grünberg

Tere,
Kui laps tõepoolest põeb sageli angiine, tuleb koos kõrva-nina-kurguarstiga otsustada mandlite saatus. Kurguarst otsutab ka selle järgi, kuidas lapse mandlid välja näevad. Niisugust analüüsi, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: