Tihe pissimine 28.04.01 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! 3-aastane tüdruk periooditi tahab väga tihti pissile. Vahel ei tule midagi, vahel tuleb veidi. Korra tehti analüüs, see midagi ei näidanud. Samas läheb mööda nädalaid ja pole probleemi, siis jälle kordub. Selline asi on olnud 2 kuud. Kas asi on närvides, või võib olla mingi põletik? Ette tänades.

Arst vastas:

dr Merle Paluste

Pediaater

Tallinna Lastehaigla, Telliskivi Perearstikeskus

Lugupeetud lapsevanem!

Tihepissimine võib tõesti olla närvilisuse näitajaks(näiteks peale lastekollektiivi alustamist) Täpsemaks vastamiseks peaks olema rohkem informatsiooni. Peaksite pöörduma täpsemateks uuringuteks pediaatrile. Probleemi põhjustajaks võib olla põletikuline haigus või kaasasündinud kuseteede haigus.

Võite pöörduda minu vastuvõtule Telliskivi Perearstikeskuses K:15.30-17.00.