kas verevalum ? 23.04.02 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Lp.doktor

Minu 12 aastasel tütrel tekib aeg-ajalt sõrmeliigese kohale iseenesest verevalum (3 ja 4-s sõrm) , mis meenutab värvilt n.n. " tulemärki". Üldiselt on seda olnud harva, 5-6 korda elu jooksul. Sel korral on see ka pisut muhkus ja küllalt valulik. Mõne päeva möödudes läheb ümbert siniseks.

Kuna märk on varem kadunud paari päevaga ( sel korral on püsinud küll kauem- 4 p.), ei ole õnnestunud arstile piisavalt ruttu numbrit saada, et näidata. Tütar käis seda näitamas kooliarstile, kes arvas, et tegu on verevalumiga ja soovitas pöörduda kirurgi poole. Millega seoses võib niisugune iseeneslik verevalum tekkida kui see ikka on verevalum?

Ette tänades

lapse ema

Arst vastas:

dr Maret Eller

Lastekirurg

TÜK Kirurgiakliiniku lastekirurgia osakond

Lugupeetud ema!

Seda, kas see on verevalum või midagi muud, ei oska seda nägemata küll õelda. Arvan, et ju ta ikka mingi väikese trauma, mida laps ei ole tähele pannud, järgi on tekkinud.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

verevalum silmas

Minu ühekuusele beebile tekkis silma üleöö verevalum. Kas peaks koheselt silmaarstile näitama või esineb seda beebidel tihti? Paari päeva möödudes on valum natuke tagasi tõmbunud, kuid kadunud pole. Beebi ...

Vastas dr Heli Grünberg

Tere,
Sageli tekib verevalum silma võrkkkestale sünnijärgselt. Ravi, näiteks silmatilku, ei ole vaja. Verevalum paraneb ise. Vahel tekib verevalum võrkkestale ka hiljem. Verevalum imendub ilma ravimiteta. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi