Vereanalüüsides trombotsüüdid 18.12.20 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

2 kuud tagasi tehti lapsele vereanalüüs, mulle peale seda öeldi, et analüüsid on korras. Arstile pöördusin, et näidata kõva muna, mis lapse kaelal. Näha vaid siis kui pead pöörab, puudutada ta seda väga ei lase. Mulle öeldi et see on rasvkoemoodustis.
Nüüd paar kuud hiljem sattusin digilugu.ee lehel ise tulemusi vaatama.
Trombotsüüdid 442, see ei ole korras. Enne analüüse oli laps viimati haige 2-3 nädalat tagasi

Hemogramm 5-osalise leukogrammiga

WBC
6.37 E9/L 6.0-17.0
Neut
1.43 E9/L 1.5-8.0
Lymph
4.15 E9/L 3.0-9.5
Mono
0.54 E9/L 0.2-1.4
Eo
0.21 E9/L 0.1-1
Baso
0.04 E9/L <=0.2
RBC
5.61 E12/L 3.5-5.6
Hb
148 g/L 106-145
Hct
44.3 % 31-44
MCV
79 fL 71-90
MCH
26.4 pg 22.7-27.5
Plt
442 E9/L 157-372
Venoosne veri
Ferritiin
29 ug/L 7-140

Muna kaelal endiselt alles, pisut suurem kui enne. Katsudes tundub, nagu oleks neid mügarikke kaelal veel. Lisasin ka pildi munast, mida on näha.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!
Mille alusel pandi rasvkoemoodustise diagnoos, kas tehti ultraheliuuring? Lastel võivad kaelal olla tunda ka lümfisõlmed, lapseeas on lümfisõlmed kaelal, kubemes ja kaenla all tavapärased. Oluline on see, et lümfisõlme suurus ei ületaks 1 cm, see oleks vabalt liigutatav ja valutu. Kui neid „mügarikke“ on juurde tulnud, siis palun konsulteerige oma perearstiga, kas need võiksid olla lümfisõlmed.
Vereanalüüsis võib olla trombotsüüte ehk vereliistakuid rohkem pärast haiguse põdemist ja Teie laps oli haige paar nädalat enne analüüsi võtmist. Õige pisut alla normi on ka neutrofiile, aga see on ebaoluline nihe.

Lugupidamisega,
Tiia Voor