Beebi kõht kinni 13.12.20 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere
8-kuusel beebil jäi kõht hirmus kinni. Sai uut püreed liiga palju, mitu päeva järjest. Punnitas hirmsasti. Õlitasin peput, kuid kaka sain lõpuks välja vaid Microlaxiga. Kahjuks tegi see talle haiget ja tuli ka verd. Nüüd on sellest 5 päeva möödas ja annan talle kergemaid asju süüa ning kõht pole enam kinni jäänud. Aga mure selles, et kraanikausi kohal peegli ees kakades näen, et kui punnitama hakkab, siis pepu on seest katki. Selline tumepunane rõngas sees ja justkui lõhe (ei saa täpselt aru). Aga kakamisel on ta siiani rahulik/rõõmus/tõsine ja see vist valu ei tee. Kuid kas ma peaks seda peput ikkagi lastearstile näitama minema? Kas on mingi võimalus, et tal on tõsisem vigastus? Või mida ma peaks edasi tegema?
Bebantheni ma talle sinna pepuauku ei saa panna. Ei taha oma sõrme tema niigi kahjustatud kohta pista. Peput pesen vaid sooja veega.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kui kakamine val ei tee, siis pole tõsist vigastust ning ei pea midagi ette võtma, see paraneb iseeneslikult.

Lugupidamisega,
Tiia Voor