Hommikused jalavalud 15.05.20 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! 9. aastasel lapsel on hommikuti jalavalud, perearst peab seda kasvuvaluks, mina mitte, Seega ei ole saatnud last eraldi uuringutele.
Jalad valutavad labajala ümbruses, kedrakondi juures. Tundub, et on ka lamendunud pöiavõlv.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kui hommikuse valuga kaasneb ka liigesjäikus, turse liigespiirkonnas, peaks välistama liigespõletiku ehk artriidi. Lamenenud pöiavõlvi korral võiks jalad valutada just pärast koormust, st õhtusel ajal. Lamenenud tallavõlvi korral võiksid aidata harjutused https://www.liiges.ee/harjutused-labajalgadele
Kui aga valud on kestnud juba aastaid, nagu ma Teie kirjast aru saan, ja valud või liigestes liikuvus pole halvenenud, siis ilmselt pole tegemist mingi raske, progresseeruva haigusega.
Palun pidage uuesti nõu perearstiga ja las perearst vaatab ka liigesed üle välistamaks põletikunähud.

Lugupidamisega,
Tiia Voor