Lapse silmapõletiku nakkamine 15.12.19 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Lapsel (paari kuu pärast 4-aastane) on umbes 1-1,5 kuu jooksul 3 korda nohu olnud väikeste vahedega. Laupäeval hakkas silmadesse tulema vaikselt rähma. Öösel laps ärkas korduvalt ja kurtis valulikke silmi. Silmad jäid kahel korral rähma tõttu kinni ka. Pühapäeva päeval oli olukord juba parem. Silmad vesised ja punased, kuid rähmaeritus väiksem. Pühapäeva õhtul käisime erakorraliselt silmaarstil. Ta kirjutas lapsele välja raviks silmatilgad Oftan Akvakol silmatilgad (4×päevas, 7 päeva). Suures ähmis unustasin arstilt küsida:
Kaua on laps teistele nakkusohtlik?
Meil on kodus ka 2,5-aastane laps. Kaua on silmapõletiku peiteaeg?
Kas ja mis tingimustel laps võib teisipäeval minna jõulupidu ema süles vaatama või võib see teistele lastele nakkuda kokkupuutest hoolimata?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Silmapõletikku võivad põhjustada bakterid, viirused ja põletik ise võib kesta päevi- nädal. Nii kaua kui silmad on punased ja sealt tuleb eritist, on põletik nakkav. Arstid ei soovita silmapõletikuga lastel lastekollektiivi minna, sest lapsed on seal üldreeglina tihedas kontaktis ja nakkus võib teistele lastele üle kanduda.

Lugupidamisega,
Tiia Voor

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

Pisarakanali ummistus

Aastasel lapsel on sünnist saati mõlemad silmad rähmased. Oleme kogu see aeg puhastanud silmi füsioloogilise lahusega ning teinud massaaži.
6. elukuul saatis perearst silmaarstile, kes määras Sulfametizoli ...

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Palun konsulteerige silmaarstiga. Kuna laps on juba 1-aastane , aga probleem püsib, siis tõenäoliselt ei avane pisarakanal enam iseenselikult ning kanalit peab sondeerima.
Kindalsti ...

Loe edasi

lapsel silmaalused sinakad ja turses

Tere!
Minu aastasel tütrel on juba mõndaaega silma alumised lauääred punased ja silmaalused sinakad ja veidi ka ehk turses. Ei oska arvata, millest see on. Söön nii enam-vähem, hambaid on ka veel ...

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Punased lauääred võiva viidata silmapõletikule, mis tekitab ka turset. Silmapõletiku puhul tuleb silmast ka eritist-mäda. Sinakad silmaalused on sageli perekondlikult päritavad ja mõnel ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi