süda 08.10.18 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere,meil juhtus sellinne asi,et lapsel hakkas paha ja meid viidi haiglase Tartu kliinikumi,olime seale ainult öö.Haiglas siis pandi lapsele diagnoosid:supraventrikulaarne paroksüsmaalne tahhükardia, Aordiklapi kaasündinud puudulikkus e.insufitsients;bikuspiidsena avanevaordiklapp,mõõdukas reg.Soovin rohkem teada nendest diagnoosides kuidas olla kui eluohlikud nad on?Kust tuli see kaasündinud asi kas on võimalik et arst midagi valesti nägi ultrahelis sest laps siia maani tunneb ja tunndis ennast väga hästi ,ja kuidas olla hoogudega seda ju ei tea kuna nad tulevad või ei, aga kui laps on lasteaias?Kas spordi võib teha nende haigustega??VÄGA OLEN MURES !! EI OSKA MIDAGI ARVATA.ettetänades

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kuna lapsel on mitu diagnoosi, siis oleks kõige õigem küsida nende kohta kardioloogi käest. Supraventrikulaarse paroksüsmaalse tahhükardia põhjuseks võib olla südames paiknev lisaerutuskolle, millest käivitunud impulss jääb ringlema, tekitades südamepekslemishoo. Bikuspiidne ehk 2-hõlmaline aordiklapp on kaasasündinud iseärasus, mis reeglina avastataksegi juhuslikult ja see ei pruugi lapsel nähtavaid haigusnähte anda.
Koormustaluvuse kohta ei saa mina mingisugust hinnangut anda, seda oskab ütelda kardioloog, kes tegi uuringu.
Lasteaia kasvatajad peavad olema informeeritud, et lapsel võivad korduda südemerütmihäired ja tuleb kutsuda kiirabi ning hoost vanematele teatada.

Lugupidamisega,
Tiia Voor