Imiku Magamisasend 07.05.18 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Minu küsimus lastearstile.
Kodus on 2.5 kuune imik. Alates teisest elukuust on imik maganud selili asendis, siiani on see meile sobinud, kuid tuttavate sõnul ja foorumeid lugedes selgub, et külili asend on siiski parem. Kas tõesti on selili oht toidu kurku tõmbamiseks nagu osad väidavad, samas USA-s ja Suurbritannias soovitatakse just selili asendit, kuna see olevat kõige ohutum. Külili asend beebile väga ei meeldi ja kõhuli panna ei tohi. Mind on ära ehmatanud imiku äkksurma sündroom, kas selle pärast peab pidevalt muretsema ja kas selili asend võib seda riski suurendada.

Vastust ootama jäädes

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Praegune soovitus on panna laps magama selili.
Imiku äkksurma sündroomi esineb üle maailma kõigis riikides, kuid see on üliharv. Riskiteguriks peetakse magamist kõhuli ja tubasuitsuga kokku puutumist.

Lugupidamisega,
Tiia Voor