Lapsel uriin pissimise alguses hägune 02.09.17 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Lapsel (4 a) on nüüd juba pikemat aega ette tulnud, et pissimise alguses on uriin silmnähtavalt hägune. Peale esimest osa on uriini värv normaale. Kui vahel ette tuleb, et ta pissib väikesesse potti, siis jääb terve uriinikoguse üldmulje hägune. See probleem ei esine iga päev ja iga pissimisega, aga kahtlaselt tihti ning tekitab küsimusi ja paneb muretsema.
Rääkisime sellest perearstile ja viisime uriiniproovi. Proov oli korras, aga sel proovi võtmise korral uriin hägune ei olnud ka. Kas peaks ikkagi saama proovi sellest hägusest uriinist ja millest see võiks tingitud olla? Kas mingid soolad?
Perearst arvas, et vast on see tingitud toidust, aga vend sööb tal sama toitu ja vennal uriin hägune ei ole ning ei ole täheldanud, et hägusel uriinil mingite konkreetsete toiduainetega seos oleks.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Soovitan korrata uriiniproovi hägusast pissist.
Vahel on hägusa pissi põhjuseks kitsas eesnahk, mistõttu koguneb eesnaha alla sekreete ja pissimise alguses võib olla uriin hägune.

Lugupidamisega,
Tiia Voor