Lapsel karvad 15.11.16 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Värskelt 7 aastaseks saanud lapsel on häbemekingul karvad. Pikad, hõredad, üle 10 karva kindlasti. Aga samas kaugelt vaadates silma ei torka.
Rinnakasvu ei tähelda ja kaenla all karvu ei ole.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Häbemekingul karvade kas tüdrukutel enne 8. aastaseks saamist peetakse enneaegseks karvakasvuks, mis vajab uurimist. Sageli ei olegi selle taga mingisugust haigust ega häiret vaid ongi isoleeritud karvakasv. Aga uuringutega peab välistama enneaegse puberteedi, kaasasündinud neerupealise hüperplaasia ning mõned muud harvad endokrinoloogilised või geneetilised häired. Uuringuid teeb üldpediaater või laste endokrinoloog. Väga oluline info on lapse kaalu- ja kavugraafikud, need tuleb kindlasti uuringutele kaasa võtta. Saatekirja konsultatsioonile annab perearst.

Lugupidamisega,
Tiia Voor

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

minu laps on liiga karvane

Olen mures oma 2 aastase tütre pärast, kellel on äkki hoogsalt karvad hakanud kasvama. Karvased pole mitte üksnes sääred vaid ka selg on üleni kaetud heledate ca 1 cm pikkuste karvadega.
Kas on normaalne ...

Vastas dr Heli Grünberg

Tere,
Pöörduge palun laste endokrinoloogi vastuvõtule. Kirjeldatud karvakasv ei ole selles vanuses normaalne ja põhjus vajab kindlasti selgitamist.

Head tervist soovides
Heli Grünberg

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi