Paistes mandlid, ärritus kurgus, öine norskamine 07.03.15 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Mure on järgmine. Laps hakkas öösiti norskama-tundub nagu õhk ei käi õigesti läbi ning tõmbab öösiti endal hinge kinni. Lisaks hakkas laps tugevalt kurku käristama (täpsemat sõna ei oska öelda, sest just sellist valju ja käristavat häält teeb ta)- teeb seda praktiliselt vahet pidamata. Ütleb, et nagu röga oleks kurgus, mis ära ei lähe.Läksime arsti juurde, kus arst vaatas ka, et mandlid on väga suured. Adenoidid on ära lõigatud ja hiljuti tehtud pildi järgi pole ka tagasi kasvanud. Arst tegi allergiatestid, mille järgi on lapsel hobuse, hamstri ja kase allergia. Kodus meil loomi pole ja ka mujal nendega kokku ei puutu. Kase puhul räägiti ka ristallergiast-seetõttu jätsime mingiaeg menüüst välja kartulid, õunad, porgandid jne (mis seotud kasega). Erinevad arstid on kirjutanud lapsele ravimeid. Olen nüüdseks lisaks märganud, et mandlitel on veresooned tugevalt välja paistma hakanud. Ei soovi, et laps oleks katsejäneseks...Kui asi on allergias, siis miks nende allergia põhjustajatega mitte kokkupuutumisel+ravimite võtmisel asi sugugi ei parane? Mida edasi teha selle murega?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Lastel ongi mandlid suuremapoolsed võrreldes täiskasvanutega. Kui on tegemist suurenenud mandlitega ja korduvate mandlipõletikega, siis peaks kõrva-nina-kurguarst otsustama, kas on vaja mandleid opereerida.
Ninna pihustatavad allergiarohud hakkavad mõjuma alles 3-4 nädalase kasutamise järel. Kas olete nii kaua iga päev ninna Avamysi pihustanud?
Kui kirjutatud ravimid ei aita, siis oleks ilmselt vajalik korduskonsultatsioon.

Lugupidamisega,
Tiia Voor

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

Lapse suurenenud kurgumandlid

Laps hakkas eelmise aasta sügisel norskama. Alguses see oli selline, et vahel oli ja vahel mitte. Kevadel aga muutus asi juba halvemaks ja laps norskas väga kõvasti ja kurku tekkis ka mingi lima mida ta ...

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Kui laps öösel norskab, siis peaks kontrollima ega adenoid pole suurenenud. Kas seda on kontrollitud?
Lastel ongi kurgumandlid suuremad kui täiskasvanutel. Tavaliselt nendega midagi ...

Loe edasi

Norskamine

7-aastane poiss norskab juba mitu kuud . Norskamine algab kohe, kui laps on uinunud ja kestab kogu öö. Ei aita asendi muutmine, peaaluse kõrgemaks tegemine.
Norskamisega kaasneb hingamis-seisakuid.

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Suured põletikulised mandid võivad küll tekitada norskamist ja kui põhjuseks on suurenenud mandlid, siis pärast operatsiooni norskamine taandub.
Ka suure kehakaal soodustab norskamist. ...

Loe edasi

Laps köhatab pidevalt

Tere

Palun teie arvamust lapse tervisemurele?
5-aastane poiss põdes veebruaris grippi, peale mida on jäänud tänaseni pidev köhatamine. Avaldub köhatamine eriti hommikuti - pihta hakkab ...

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Köhatamine võib jääda püsima pärast gripi põdemist 6-8 nädalat. Kui aga köha ei ole aga öösiti, siis võib olla tegemist harjumusliku köhatamisega.
Häälekas hingamine ja norskamine ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi