Lapse seedimine 16.11.13 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
3,5-kuusel lapsel on juba umbes kuu aega seedimisega probleeme. Ta on puhtalt rinnapiimalaps. Kaka on roheline ja limane ning laps kakab peaaegu pärast igat söögikorda. Ta on tegelikult sünnist saadik suhteliselt sage kakaja olnud, aga viimasel ajal kakab eriti tihti ja ka öösiti (öösiti ta üldiselt varem ei kakanud). Paar korda on väljaheide olnud ka limane, ilma tükkideta ja peaaegu värvitu. Ise on ta sellele vaatamata rõõmsameelne ja sööb korralikult.
Kas on põhjust muretsemiseks?

Aitäh!

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kui laps võtab kaalus hästi juurde, sööb ilusasti pole muretsemiseks põhjust. Rinnapiimatoidul olev laps võib kakada pärast igat söögikorda. Kui kaka on roheline ja limane, siis esimese asjana vaadake oma menüü üle. Rinnaga toitva ema võiks piirata oma menüüs maiustusi, pähkleid. Vahel aitab lapse seedimist parandada, eriti veel kui mureks on gaasid, kui ema sööb vähem piima ja piimatooteid.

Lugupidamisega,
Tiia Voor