Limane kaka 4-kuusel beebil 07.05.11 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Siis sellise murega pöördun Teie poole, et lapsel limane kaka... kakab peale iga söögikorda. Saab ainult pudelitoitu (Aptamili). Käisime lapsega kiirabis 02.05 köhaga, aga selgus, et parem kõrv oli ka natuke punakas ja kirjutati talle kaks ravimit: Ratiopharmi Amoxin(2 x ööpäevas 1.2 ml) ja glaxoSmithKline Ventoline (3 x ööpäevas 1 ml), selle viimase jätsin eilsest ära ja panen köha vastu hanerasva, esimene ravim siis kõrva jaoks. Kaka on selline kollakas, vahem ka helekollane, limane ja nagu kohupiimatükid sees ja sellise hapuka lõhnaga ... kas see on normaalne või ma muretsen üle... muidu on ikka selline energiline, vahel virilam, aga ega kõik päevad ei ole ka vennad. Kas ma peaksin ka seda köharohtu siiski edasi andma või siis mõlemad ära jätma? Või uuesti arsti poole pöörduma. Elame muidu Soomes, aga perearst on Eestis .

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kui limane kaka tekkis antibiootikumi (Amoxin) andmisega seoses, siis on kaka muutus tingitud antibiootikumist. Antibiootikumi kuuri lõpetamise järgselt võiks kaka nädala jooksul normaliseeruda. Ventoilini määrati tõenäoliselt seetõttu, et lapsel oli bronhiit. Kas Ventolini on vaja jätkata, saab otsustada vaid kopsude kuulamise alusel.

Lugupidamisega,
Tiia Voor