Laps oksendab 13.12.10 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Reede varahommikul (10.12.10) tüdruk kurtis, et kõht valutab ja paha olla ning seejärel oksendas ühe korra. Palavikku ei olnud ning heitis uuesti magama. Enam paha tal ei olnud. Päeva jooksul ta ei oksendanud, sõi, jõi, mängis jne - ei olnud loid. Järgmisel hommikul (11.12.10) oli jälle sama asi. Jälle oksendas ühe korra, palaviku ka ei olnud. Kõht lahti ka pole läinud. Järgmisel hommiku (12.12.10) jällegi sama asi ning ka siis täna hommikul selline asi. Pole palavikku, ei köha ega nohu, kõht pole ka lahti. Kaka on normaalset värvi - ei ole vedel ega kõva. Perearstile helistasin täna(13.12.10), nad ei osanud midagi eriti soovitada arvasid et ehk mingi viirus ning arsti juurde saame alles 15.12.10. Tüdruk on lasteaialaps.

Vastust ootama jäädes

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

lapseea kõige sagedam on oksendamise põhjus on tõepoolest viirushaigus. Kui oksendamisega ei kaasne peavalu, loidust, nõrkust ja arst ei leia lapse läbivaatusel kõrvalekaldeid ning oksendamine ei kordu on tõenäoline viirusinfektsioon ja muretsemiseks pole põhjust.

Lugupidamisega,
Tiia Voor