Oksendamine 03.09.07 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
minu 6 aastane tütar oksendab sagedausega 1-2 korda kuus. ja halb enesetunne tekib enamasti hommikupoole ööd. Ärkab ja ütleb et tahab oksendada ja tunneb end halvasti.Enamasti peale oksendamist tunneb end hästi ja tervis tundub korras olevat. Olen seda siiani seletanud nt. päikesepistega, külmetusega piima talumatusega. Kuid nüüd neid võimalused on välistatud olnud ja seega ei pea seda normaalseks. Mul on ka 2 aastane poeg ja hiljuti ärkas ka tema öösel ja öökis tugevalt kui ka temal hommikuks tervis taastus. Minu küsimus on selline, et kas tegemist võib olla kõhu-ussidega? Pöördun kindlasti ka perearstile aga hetkel veel seda teinud ei ole kuna oleme pikalt viibunud suvekodus ja see asub teises eesti otsas.

Ette tänades,

mures ema.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Öise oksendamise korral peaks kindalsti minema võimalikult kiiresti perearsti juurde ja tegema analüüsid ning lapse läbivaatuse. Kui oksendamisega kaasneb veel näiteks peavalu või tasakaaluhäired, peaks last näitama neuroloogile. Kui kõhuusse on väga palju, siis võivad need tekitada oksendamist, kuid kindalsti peavad olema välistatud muud oksendamist põhjustavad haigused.

Lugupidamisega,
Tiia Voor