Imetamine ja maitseained 10.05.07 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Lugupeetud doktor Tiia Voor 10.05.2007

Olen lugenud, et raseduse ajal ei ole soovitatud tarvitada teatavaid maitseaineid, näiteks kaneeli ja ingverit. Kuidas on nende maitseainetega imetamise ajal, kas siis pole nad ka soovitatud. Küsiksin sama veel ka karri kohta.

Parimat soovides
Antje

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Maitseained võivad tekitada ülitundlikkuse reaktsioone ja lapsel gaasivalusid, mistõttu ei soovitata ka imetamise ajal süüa väga vürtsiseid toite. Eriti ettevaatlik peaks olema, kui pereliikmetel või lähisugulastel on allergiahaigusi.
Karri on maitseaine, mille suhtes on Soomes väga palju ülitundlikkust ehk allergiat. Eesti kohta sellised andmed puuduvad.
Soovitan imetamise ajal vältida väga vürtsiseid toite, sest need võivad muuta ka rinnapiima maitset lisaks eelnimetatud probleemidele.

Edu soovides,
Tiia Voor

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

Raud

Kui 1,1aastase lapse HGB on 109,on see korras?Kuidas sellest väljendub raua puudulikkus?Perearst väidab,et on rauapuudulikkus.Laps on hästi energiline ja liikuv.Vere analüüs tehtud näpuotsa verest.Millega ...

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Üheaastase lapse normaalne hemoglobiini (HGB) sisaldus veres on 111-141 g/l, seega on Teie lapsel HGB väärtus normist veidi madalam. Hemoglobiini ülesanne on transportida veres hapnikku. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi