sapipõis 15.03.01 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

4a poisil näitas ultraheliuuring, et sapipõis on "liivakella" kujuga, sooltes sel momendil liiga palju gaasilist massi. Laps kuuendat päeva hommikuti reibas ja "normaalne", peale päevast magamist kurdab halba enesetunnet, oksendab mitu korda, on nõrk, ei taha süüa. Perearst nimetab seda kõhugripiks. Sellest ka sapipõie selline kuju. Kas see on nii? Samas lapsel kõhuprobleemid sündimisest peale (roe oli limane, kõht tihti kinni, roe läbimõõt lapse kohta liiga suur, roojamine valulik) Mida tuleks jälgida, millele tähelepanu pöörata? Ette tänades.

Arst vastas:

dr Maret Eller

Lastekirurg

TÜK Kirurgiakliiniku lastekirurgia osakond

Lugupeetud lapsevanem!Kui laps iga päev oksendab, on nõrk ja ei söö, tuleb minna lapsega arsti juurde, et määrataks ravi.

Kõhukinnisuse prooblemidega tuleb pöörduda kindlasti arsti poole, kes selgitab prooblemi põhjuse ning korraldab ravi. Tihti võib aidata õige dieet ning potireziimi reguleerimine.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

Kas probleemiks sapipõis?

Tere
Minu lapsel tekivad alati pärast söömist kõhuvalud. Lisaks selle aasta suvest tekkisid öised öökimised. Mitte kunagi ta ei ole oksendanud, lihtsal öögib, külm higi laubal ja värisb külmast.

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Probleem võib olla sapipõies, aga uuringute vastusteta ei oska ma Teie lapse haigusjuhtu kommenteerida. Kui kaebused on muutunud tugevamaks, soovitan pöörduda laste gastroenteroloogi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi