vaktsineerimine 08.12.03 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Sooviks teada, kas nohust last võib vaktsineerida? Poiss 6 kuune ja ees ootab kolmikvaktsiin pluss b-hepatiidi süst. Nohu on meil (küll kergemas vormis) juba teist nädalat. Nina pole kinni, küll aga löristab ja vahel voolab tatti välja. Äkki oleks parem oodata nohu möödumist? Kas on oluline vaktsiinide kindel vahemik?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Soovitaksin pisut vaktsineerimisega oodata. Kui palavikku ei ole ja nohu on taandumas, võib vaktsineerida 1-2 nädala pärast.
Lugupidamisega Heli Grünberg