beebi nahk kare 09.03.01 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Minu peagi 9 kuuseks saaval beebil on põsed ja osad kohad jalgadel karedad.Arst ütles et on mingi toidu allergia.Järgisin lapse toidupäevikut ja kuidagi ei suuda leida mis toiduaine talle ei sobi.Kas võib asi olla ka milleski muus?Ja kas saab kuskil lasta kindlaks teha mille vastu ta allergiline on?

Arst vastas:

dr Maret Eller

Lastekirurg

TÜK Kirurgiakliiniku lastekirurgia osakond

Lugupeetud lapsevanem!

Tõenäoliselt on siiski tegemist allergiaga. Selle väljasegitamiseks peaksite pöörduma laste allergoloogi poole, kes teeb vastavad testid vajadusel. Eelnevalt paluge saatekiri oma perearstilt.

Lugupidamisega dr. M. Eller.