Vereanalüüsidest 09.04.24 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere
Soov küsida nõu oma vanema pereliikme kohta; tegime analüüsid, kus enamus punased - oleme teadlikud tema nõrgas tervises, kuid kas on võimalik lahti seletada mõned näitajad - arst ise nädal eemal:WBS 2,81; RBC 2,94; Hb 77; Hct 24,5; Plt 97; Kreatiniin 113; eGFR 41; Uurea 21,3; LDH 320; Raud 5,7 CA 125 196;

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Lahti seletamiseks oleks vaja teada patsiendi kaebusi, kaasuvaid kroonilisi haigusi ja hetke üldseisundit.
Ainult analüüside põhjal saab soovitada pöörata tähelepanu aneemia põhjustele ja nende korrigeerimise võimalustele. Samuti neerufunktsioonile. CA 125 interpreteerimiseks peaks teadma, kas patsiendil on mõni teadaolev kasvajaline haigus. Kui mitte, siis ainult kasvajamarkeri põhjal kasvajat diagnoosida ei saa, selle suurenemiseks on ka muid põhjuseid.

Lugupidamisega
Marge Kütt