Trombioht on või pole? 29.02.24 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere Dr.Kütt,

Sooviksin küsida Teie nõu.

Olen märtsi keskel alustamas IVF teekonda.

Kuigi minu analüüsid panevad mind muretsema, kuna kardan trombiohtu.
Analüüsid siis sellised:

Hemogramm 5-osalise leukogrammiga 03.01.2024
WBC 8.7 /nL 4.1 - 9.7
RBC 4.83 /pL 4.1 - 5.2
Hb 136 g/L 121 - 150
Hct 42.3 % 37 - 45
MCV 87.5 fL 82 - 95
MCH 28.2 pg 28 - 33
MCHC 322 g/L 322 - 356
RDW-CV 14.0 % 12 - 15
Plt 336 /nL 157 - 372
MPV 8.8 fL 9.2 - 12.3
Neut% 75.4 % 40 - 80
Lymph% 16.9 % 20 - 45
Mono% 5.4 % 2 - 10
Eo% 1.9 % 1 - 5
Baso% 0.4 % 0 - 1
IG% 0.4 % 31,2 sek - POSITIIVNE

Ja selline oli analüüs 2022 aastal.

Laboratoorsed uuringud

Proovimaterjal: VERI, Proovinõu ID: IP0075144832, Võetud: 24.01.2022 10:07

Analüüs Tulemus Ühik Ref.väärtus
ACLA Ab Negatiivne Negatiivne
Beeta-2-GP1 Ab Positiivne Negatiivne
Beeta-2-GP1 Ab QN 40.9 U/mL <=19.9

Kas nende analüüside korral saab kindel olla, et mul on antifosfolipiidsündroom?
Kas see tähendab, et mul oleks vaja kogu elu väitel mingi verevedeldaja?
Kuidas edasi olla ja millise arsti juurde pöörduda?

IVF arst kirjutas välja ka CLEXANE süste kogu ivf teekonna väitel.
Kas Clexane ravimi kasutades saan kindel olla, et hormoonravi korral ei tule mul trombi`?

Trombi teema on mulle väga raske, sest abikaasa õde suri trombi tõttu noorelt. Sellepärast muretsen nii ivf ravi korral ja lükkasin seda mitu aastat edasi. Aga väga tahaks emaks saada, aga ka eluga riskima ei sooviks.
Oleksin väga tänulik kui saate mulle oma professionaalset nõu anda.

Lugupidamisega,

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Antifosfolipiidsündroomi laboratoorseks diagnoosiks on vajalik, et ACLA või Beeta-2-GP1 Ab oleks positiivne 2 korda järjest vähemalt 12-nädalase intervalliga. Ühekordne positiivsus diagnostilisi kriteeriume ei täida. Seega kui teil on ainult 1 kord määratud, soovitan uuringut korrata jälgides, et 2 vereandmise vahele jääks vähemalt 12-nädalane intervall.
Antifosfolipiidsündroomi kinnitamise või välistamisega tegelevad enamasti sisearstid. Kui ka teine uuring tuleb positiivne, siis tuleb seda võtta kui täiendavat riskifaktorit ja nõu pidada nii günekoloogi kui sisearstiga kuidas IVF teekond kõige ohutumalt läbida ja kuidas ning millal milliseid ravimeid kasutada.

Lugupidamisega
Marge Kütt