Vereproov (kopsuklamüüdia näidud) 26.01.24 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere!

Vereproovis on Clamydophila pneumaniae näidud kõik üle normi:
IgAqn - 30,1
IgMqn - 25,7
IgGqn - 27,8
Köhin küll aeg - ajalt ja vahel tekitab köhahoog ka kerge okserefleksi (otseselt oksendama ei aja).
Kas tegemist on kopsukamüüdiaga ja oleks siiski vaja ravi?
Perearst probleemi siiski ei näinud nendes näitudes, kuid ise olen veidi mures.

Ette tänades,

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

C pneumonia puhul on oluline teada, kas näit on pos või neg. Numbrid ei aita siin kuidagi edasi, need peegeldavad ainult konkreetses laboris kasutusel oleva testi toorandmeid.
Kui IgA ja IgM on positiivsed, oleks ravi näidustatud. Kui piiripealsed, siis pigem on leid ebaspetsiifiline ja arst otsutab muude uuringute ja üldise haiguspildi alusel.

Lugupidamisega
Marge Kütt