Eo suurenenud näit võrreldes 2022.a lõpuga 27.12.23 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere
2022.a lõpus oli Eo näit 0,07, nüüd aga nähtub lisatud faililt teine number. Olen viimased 3 aastat 3-4 korda kalendriaasta jooksul mingi viirushaiguse küüsis (testi koroonaviirust ei kinnita), iga kord sarnane algus-pisaravool, nina tilgub lakkamatult, esmalt kuiv, siis lahtine köha. 2023.a aastal sügis-talvisel ajal vesine nohu, on praegugi. Mida teha?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Eosinofiilide hulk jääb referentspiiridesse ja referentspiirides arvu kui sellise muutused mingit haiguslikku tähendust ei oma.
Analüüsides on ainus probleemne uuring kolesterooli suurenenud väärtus.
Vastuvõtlikkus viirustele on sage probleem, eosinofiilide arv siin rolli ei mängi. Küll aga võib inimestega kokkupuutes kasutada maski, eriti juhul, kui häirib sage põdemine ja pikaleveninud respiratoorsed sümptomid.

Lugupidamisega
Marge Kütt