Vereproovid 25.05.23 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Kas peaks muretsema kui alat näit veres on 47

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Üksikut laboriuuringut ei ole võimalik kuidagi interpreteerida, kui teadmata on kaebused ja muu patsiendi tervisega seostuv.
Vesi põlves ja vähesel määral suurenenud ALAT näit omavahel seoses ei ole.
ALAT väärtus on üsna ebaspetsiifiline, võib olla seotud nii suurte koeliste traumade kui maksa funktsiooniga, samas ei pruugi nii tagasihoidlik suurenemine viidata ühelegi terviseprobleemile.

Lugupidamisega
Marge Kütt