Borrelioosi analüüsi tõlgendus 11.10.23 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Kuna jalalaba hüppeliigese piirkonna punetusele, mis nüüd lillakaks muutunud, mingit põhjust ei leitud, tehti vereanalüüs borrelioosile. Vastuses on määratud S-B burgdorfei IgM - negatiivne
S-B burgdorfei IgG - pos
S-B burgdorfei IgG conf -pos
VIsE Ba pos
VIsE Bs (Bb) - pos
VIsE Bg - pos
Kas analüüsi põhjal saab diagnoosida nakkust - põen ma borrelioosi? Miks on IgM negatiivne?
Olen nädal ravi saanud - Doksütsokliin 100 mg 2x päevas, mingit muutust pole jalas, nahk väga õhuke ja läikiv, sinakas - muutub nagu õhemaks järjest. Hüppeliiges väljastpoolt turses. Valu pole. Mures, et kas jala probleem on üldse borrelioosist.
Tänades

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Kui teie analüüs näitab teile teadaolevalt esmakordselt elus puugiga seotud IgG olemasolu organismis, siis on Doxycyclin ravi kuuri tegemine õigustatud.
Analüüsid jäävad positiivseks terveks eluks, nende korduval tegemisel puudub kliiniline põhjendus. Samuti ei ole vaja korrata edaspidi Doxycyclini kuuri lootuses borrelioosi paremini ravida, seda ei soovita ükski tunnustatud ravijuhend.
Teie jalal olev punane laik võib, aga ei pruugi olla seotud borrelia nakkusega.

Hetkel on teid raviv arst tegutsenud täiesti õigesti ja otsustanud igaks juhuks ravi ära teha.
Teil endal on hea meeles pidada, et 2023. a. oktoobris on teil tuvastatud kokkupuude puugiga ja positiivne borrelia IgG, samuti olete saanud ravi. Seda selleks, et välistada edaspidises elus korduvad "uute puuginakkuste" ravikuure, viimased on ebavajalikud.

Lugupidamisega
Marge Kütt