Lapse vereproovide tulemused 25.09.23 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere,

Olen mures oma lapse vereproovide tulemuste pärast. Lisan need failina. Mõned näitajad on ikka väga madalad: folaat, WBC, MCV, Neut. Vaatasin ka tema varasemaid vereproove, WBC on varasemalt korras olnud. Laps ise tundub OK, ma ei näe suuri muutusi tema käitumises. Samas tundub ta kahvatu ja magama jäädes ta higistab. Lõunaune ajal ei higista, toas meil palav ei ole, pigem jahe. Aga ta higistab sellel hetkel kui magama jääb ja ca 30 min peale seda ja higistab nii, et ikka päris märg on. Lümfisõlmed suurenenud pole. Hommikul ja hiljem öösel ta märg ei ole. Viimasel kahel päeval olen märganud, et ta kaka on väga tume, pmst must. Täna ta kakanud ei ole ja ei tea, kas on paremaks läinud.
Kui Te vaatate neid proove, mis on Teie hinnang? Kas see on midagi hullu või peaksin ma hirmsat haigust kartma. Kuidas edasi käituda?
Perearst määras foolhappe ravi 200 ühikut 2 kuud.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Keerukas vastata. Analüüsid ei ole patoloogilised, kuigi valgevere osas on tõesti olemas rakkude arvu vähenemine neutrofiilide arvelt.
Soovitan korrata vereproovi nädala-paari pärast. Kui leukotsüütide arvu vähenemine oli seotud mõne põetud viirushaigusega, siis peaksid need tagasi normi suunas liikuma. Kui WBC jääb madalaks või langeb veelgi, tuleks perearstiga täiendavalt nõu pidada.

Lugupidamisega
Marge Kütt