Lymph näit normist madalam 07.02.23 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere!
Vereanalüüsi vastuses oli normist väljas lymph näit. 1.04. Ülejäänud kõik normis. Kas peaks muretsema? Kui suur kõrvalekalle see on?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Vereanalüüsi tuleb alati hinnata kui tervikut, seega üksiku parameetri kohta esitatud küsimusele on keerukas vastata.
Aga kui õtlete, et kõik näitajad on referentspiirides, siis lümfotsüütide üldarv on referentspiiride lähedal olev ja iseseisvat tähendust ei oma.

Lugupidamisega
Marge Kütt