Maksa proovid 13.10.23 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere ! Viimatisest vereproovist selgus , et maksa näit ja bilirubiin normist kõrgemad . Lisasin ka pildi.
Kas tegemist võib olla mõne halva haigusega vōi millest selline tõus tingitud võib olla ? Sapipõis lõigatud.
Sünnitasin 2 kuud tagasi .
Ning veel sooviks minna LPG protseduurile kuid kas see on lubatud kui maksa näidud kõrgemad?
Seal ühe vastunäidustusena välja toodud maksa puudulikkus.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Suurenenud ALAT põhjal ei saa diagnoosida maksapuudulikkust. Soovitan teil paari nädala pärast uuringut korrata, ensüümide ajutist suurenemist tuleb vahel ette ja see ei ole patoloogia.

Lugupidamisega
Marge Kütt