Absoluutarvud ja suhtarvud vereanalüüsis 29.12.22 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere!

Mida see tähendab, kui vereanalüüsis on absoluutarvud referentsväärtuse piirides aga suhtarvud piiridest väljas? Lisasin tulemuse manusena.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Kliinilist tähendust omavad absoluutarvud. Kui need on korras, siis on vereanalüüs referentspiirides. Suhtarvud on arvutuslikud ja iseseisvat kliinilist tähendust ei oma. Vereanalüüsides pigem ajalooliselt kasutusel, kaasaegsed automatiseeritud analüüsid suhtarve tegelikult enam ei vaja.

Lugupidamisega
Marge Kütt