Hemogrammi tõlgendamine 30.08.22 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere.
Sooviksin abi hemogrammi tõlgendamisel. Nimelt
On tõusnud ja normist väljas mpv (madalam) ja neutrofiilide arv kõrgem, ning piiripeal leukotsüüdid, pdw, monotsüüdid ja lümfotsüüdid. Lisasin ka vastused teile kaasa. Arsti seisukoht on, et pole midagi hullu.
Minul aga mure.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

MPV ja PDW on trombotsüütide ehk vereliistakute arvutuslikud parameetrid, mis kahjuks sageli näitavad numbreid väljaspool referentsväärtusi ilma igasuguse kliinilise tähenduseta. Teie vereanalüüsi vaadates ei teki kahtlust, et tegemist on trombotsüütide patoloogiaga.
Leukotsüütide hulk on teil veidi suurenenud, kuid see viitab võimalikule kergele viirusele lähiminevikus, suurenemine on minimaalne ja CRP on normis, seetõttu peaksin sead sümptomite puudumisel pigem jääkleiuks.
Mure korral soovitan hemogrammi paari nädala pärast korrata, leukotsüütide väiksem või ligikaudu sarnane number annaks kindlust, et nende hulk ei ole tõusuteel.

Lugupidamisega
Marge Kütt