Laktoositaluvus testi tulemused 15.06.22 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere

Laktoositaluvuse testi tulemused:
Glükoos 0min 5,2
Glükoos 20 min 6,4
Glükoos 40 min 5,4

Perearst eriti tulemusi kommenteerida ei osanud. Kas on tegemist laktoositalumatusega või tuleks otsida kaebuste põhjuseid kuskilt mujalt?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Teil laktoosi koormuse järgselt suureneb laktoosi sisaldus veres (20 min test) 1,2 mmol/l, mis on pisut vähe.
Seega tuleks test lugeda positiivseks ja võib kahtlustada laktoosi imendumise häiret.
Aga kindlasti kinnitab testi tulemust, kui laktoosi manustamise järgselt tekkis seedehäire.

Lugupidamisega
Marge Kütt