Laktoositaluvuse test 13.12.23 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere!
Tegin laktoositaluvuse testi ning sain sellised tulemused.
1. Enne testi glükoos veres oli 5.5 mmol/L
2. 20min pärast 6.5mmol/L
3. 40min pärast 5.0 mmol/L
4. 60min pärast 3.7 mmol/L
Kuidas selle testi võiks tõlgendada? Veits hirmutab selline glükoosi langus peale testi.
Oluline ka see, et peale testi kõht on paistes ja esines kõhulahtisus.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Teie testi tulemus toetab laktoosi taluvuse diagnoosi. Lisaks laboriuuringute tulemustele on oluline teie kirjeldus, et laktoosi koormuse järgselt tekkis kõhupuhitus ja seedehäire.
See on üsna sagedane probleem ja piimatooted teile edaspidi ilmselt ei sobi.

Lugupidamisega
Marge Kütt