laktoositalumatuse testi vastuse tõlgendamine 26.08.22 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere

Ei oska oma laktoositalumatuse testi tulemusi tõlgendada. Kas laktoositalumatust näitab teine või kolmas vereproov?
Minu tulemused:
1. 4,6
2. 6,9
3. 5,3

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Vereproovi näitajate järgi teil laktoosi talumatust ei esine (vahe 1.ja 2. vereproovi glükoosi näitajate vahel on >1,1).
Kuid kui teil testi järgselt ehk peale suu kaudu laktoosi manustamist tekkis kõhupuhitus, kõhuvalu vm seedetrakti sümptomid, siis seda diagnoosi päriselt eitada ei saa.

Naha lõhn ei ole laktaadi puudumise sümptom.

Lugupidamisega
Marge Kütt