Synlab testi tulemused 27.05.22 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere. Eelmise küsimuse täpsustuseks:
- 24 päeva pärast kaitsmata vahekorda sai tehtud synlabis “suguhaiguste test veeniverest” - tulemused negatiivsed

- 31 päeva pärast kaitsmata seksuaalvahekorda tegin sama analüüs uuesti synlabis, “suguhaiguste test veeniverest” paketina, mille tulemus negatiivne (HIV 1,2 ag+ab ).

-43 päeva pärast kaitsmata seksuaalvahekorda tegin veelkord sama analüüs uuesti synlabis, “suguhaiguste test veeniverest” paketina, mille tulemus ikka negatiivne (HIV 1,2 ag+ab ).
- need kõik testid on 4. põlvkonna omad,küsisin järele ja saan aru , et viimati tehtud test on tehtud 6 nädala möödudes ja tulemust võib usaldada 99 % ? Synlabist igatahes vastuseks , et 6. nädala möödudes testi usaldusväärsus 99, %

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Jah, kuna teie viimane test on tehtud 43 päeva peale kaitsmata vahekorda, siis ilmselt on aknaperiood möödas.
Aknaperiood ei ole aga kõigil inimestel ühtse pikkusega ja seetõttu ei anna keegi 100% garantiid, meditsiinis on see nii.
Saan aru, et olete teid teenindanud laborist juba üle küsinud ja minu arvates langevad meie seisukohad kokku. Teatud ajavahemike järel oma HIV staatust kontrollida ei ole kindlasti halb mõte.

Lugupidamisega
Marge Kütt