CRP tõus 17.03.22 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere
Peale COVID läbipõdemist 1 nädal hiljem CRP näit esmaspäeval 23, kolmapäeval juba 44. Õhtuti tõuseb palavik kuni 37,5. Kas viitab
põletikule? Kas tasub alustada AB kuuri? Valu vasakul alakõhus

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Te.re

Suurenev CRP on kindlasti oluline näitaja ja vajab täiendavaid uuringuid. Väga hea, et olete konsulteerinud günekoloogiga. Kuid kui naistehaigus välistatud,siis tasub kindlasti kontrollida uriini ja kreatiniini väärtust, et välistada neeruhaigus. Samuti tuleks konsulteerida perearstiga ja võimalusel teha ka kõhust ultraheli uuring. Kindlasti tuleb CRP suurenemise põhjusele jälile jõuda.

Lugupidamisega
Marge Kütt