Kõrge CRP 30.05.23 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

veres on CRP 57.Väga kehv enesetunne, lümfid valutavad, selg on märg juba pikemat aega.Öösel higistan palju.
Mida see näit tähendab?mida peaks uurima?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

CRP selline väärtus on kindlasti patoloogiline ja vajaks täpsustavaid uuringuid.
CRP on ebaspetsiifiline põletiku näitaja ja võib olla suurenenud väga paljude haiguste puhul, seega lihtsalt CRP väärtuse põhjal pole võimalik oletada, mis inimesel viga on.
Soovitan perearstiga nõu pidada, CRP väärtust jälgida, teha kindlasti hematoloogiline uuring ja täiendavad biokeemilised uuringud. Kuid viimaseid saab soovitada alles peale patsiendi läbivaatust ja seisundi hindamist.

Lugupidamisega
Marge Kütt