Madal WBC tase 25.10.21 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere!

Muret teeb valgevereliblede madal tase. Mul on see ka minevikus pisteliselt madal olnud (3,5, 3,1), aga kordusanalüüsiks alati normi tõusnud. Nüüd on aga kuuajaste vahedega näidud olnud 3.5, 3.1 ja 2,8. Perearst ei tundu liigselt mures, soovitas liikuda ja stressi vähendada (stress ja ärevust on väga palju olnud viimasel ajal) ja kahe kuu pärast uus analüüsi teha. Ravimeid ei võta, enda teada viirushaiguseid olnud ei ole. Kõik muud analüüsid on korras. Kas stress ja ärevus võivad tõesti valgevereliblede madalale tasemele kaasa aidata? Või võib tegu olla millegi tõsisemaga, ehkki kõik muud näitajad korras on?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Saan teist nii aru, et referentsväärtuste alumisel piiril või veidi madalam WBC väärtus on teil olnud ka varem. Suure tõenäosusega on teie individuaalne normiväärtus just seal ja pigem võiks teie puhul anda põhjust patoloogiale mõelda olukord, kus WBC hulk on suurenenud referentsväärtuste ülemise piirini.
See on iseloomulik teatud hulgale inimestele, me oleme kõik individuaalsed ja referentsväärtused sobivad ca 95%, kuid mitte 100% inimestest.
Pigem ei ole põhjust muretseda. Saan aru, et olete teinud ka korduvaid analüüse ja arengul silma peal hoidnud, mis on muidugi väga õige ja põhjendatud tegevus. Selle alusel ongi võimalik öelda, et tegemist on stabiilse olukorraga ja patoloogia väga ebatõenäoline.

Lugupidamisega
Marge Kütt